Za pomocą funkcji Eksport do wyceny szczegółowej kosztów konserwacji i napraw stworzysz nowy kosztorys z pozycjami, które są powiązane z wybranymi elementami obiektu. Pozwala to na szczegółową wycenę prac związanych z konserwacją i/lub naprawami wybranych elementów obiektu.

Znowelizowana ustawa Prawo zamówień publicznych (z 22 czerwca 2016 r.) wprowadza pojęcie rachunku kosztów cyklu życia, który można wykorzystać jako kryterium oceny ofert. Funkcja wskaźnikowej i szczegółowej wyceny kosztów konserwacji i napraw ma na celu ułatwić wycenę kosztów utrzymania wchodzących w skład rachunku kosztów cyklu życia obiektu.


Wywołanie

Z menu okna głównego Użytkowanie => Eksport do wyceny szczegółowej...

Wywołanie powyższej pozycji z menu spowoduje wyświetlenie na ekranie okna dialogowego Eksport do wyceny szczegółowej kosztów konserwacji i napraw.


Omówienie

W celu wykonania eksportu należy wybrać elementy obiektu, które mają wejść w skład docelowego kosztorysu.

Zaznaczenie opcji Zachowaj strukturę kosztorysu spowoduje, że w wynikowym kosztorysie pozycje pojawią się w strukturze elementów z kosztorysu źródłowego. Jeżeli opcja zostanie odznaczona to w wynikowym kosztorysie zostaną utworzone elementy dla każdego wybranego elementu obiektu z odpowiadającymi mu pozycjami.

Po wybraniu elementów, przyciskiem Zapisz można stworzyć kosztorys.